12.10.2013

W listopadzie planuje premierę najnowszej płyty pt. Nostalgia. Najprawdopodobniej będzie nie tylko do ściągnięcia ze strony, ale równiez do kupienia w formie krążka.

Kilka dni temu założyłem swój własny brand muzyczno-graficzny. Jeszcze w tym miesiącu powinny pojawić się pierwsze koszulki z logiem DH. Zainteresowanych odsyłam na Facebooka.



25.09.2013

Na początku miesiąca napisałem dla Frondy (portalu) swój pierwszy tekst po ślónsku. Można go sobie przeczytać albo posłuchać, co kto lubi. Cała reszta jest na moim blogu.

Pozostając przy Frondzie... W najnowszym numerze magazynu (68), znalazł się mój artykuł Larp. Historia na ulicy. Sporo miejsca poświęciłem w nim grze Tarnów'46. Najnowsza edycja już na przełomie października i listopada. Oczywiście polecam!

Po miesięcznej przerwie, wymuszonej pisaniem pracy o Kokenhuzie, wróciłem do remiksów. Premiera nowego, dubstepującego projektu już w październiku. Do końca roku możliwe, że powstanie jeszcze jedna płyta (basowe etnoremiksy). Z kolei w pierwszym kwartale 2014 roku, planuję zakończyć nagrywanie dawnych pieśni, śpiewanych w ramach TMA. Potem wyjeżdżam na Łotwę (na kilka miesięcy lub kilka lat) i zapewne ograniczę nagrywanie. Choć kto to wie...



28.08.2013

W dniach 23-25 sierpnia br. odbyły się w Tarnowie TMAnewry, czyli letnie warsztaty Towarzystwa Michała Archanioła. Korzystając z frekwencji nagraliśmy wersję a capella Siwego konika i Polki. Jeszcze w tym tygodniu na stronie Fundacji Tradycji Miast i Wsi powinny pojawić się mp3ki. Wybraliśmy się też na Górę Św. Marcina, gdzie przy blasku pochodni zaśpiewaliśmy kilka zapomnianych pieśni. Klimat był niesamowity. Trzeba będzie to kiedyś powtórzyć.

W sieci pojawił się wywiad ze mną. Można go przeczytać na Szarej flaneli. Ukazała się też recenzja płyty Prymas Hlond.



30.07.2013

Po pięciu miesiącach pracy postanowiłem zakończyć projekt Bas w służbie Polsce. Wszystkie utwory można ściągnąć w dziale MUZYKA. Jeśli ktoś chciałby wynagrodzić mój trud, to może to zrobić przelewając dowolną kwotę na konto Fundacji Tradycji Miast i Wsi (16 1090 1740 0000 0001 2088 2593, tytuł: "darowizna na cele statutowe, muzyka").

Dzięki dotychczasowemu wsparciu jakie otrzymała fundacja udało się rozpocząć nagrania starych pieśni wyciąganych przeze mnie z XIX-wiecznych śpiewników w ramach Towarzystwa Michała Archanioła. Na początku lipca nagraliśmy Pieśń na uroczystości w Horodle. Kolejne wejście do studia planowane jest na sierpień.



25.06.2013

W ubiegłym tygodniu opublikowałem w sieci dwa utwory: basowy Fałszywy Raszyn oraz sentymentalno-tarnowski On będzie Miasto. Praca nad kolejnymi w toku...



13.06.2013

Trzeci utwór w ramach eksperymentalnego projektu Bas w służbie Polsce - Antysocjalistyczna awantura, można już wysłuchać na YouTubie.

Niestety drugi projekt, nad którym pracowałem (połączenie dub stepu i poezji Baczyńskiego), musiałem przerwać z powodu braku dobrej jakości sampli z wierszami. W zamian za to planuję coś innego. W odpowiednim czasie podam szczegóły. Dywersja kulturalna trwa!



25.05.2013

Dziś mija 65. rocznica śmierci Witolda Pileckiego. Z tej okazji poszukałem i odnalazłem scenariusz monodramu o tym Bohaterze. Pisałem go lata temu, jeszcze gdy mieszkałem w Tarnowie. Niestety nigdy nie został wystawiony. Cóż, może za sto lat, ktoś go odnajdzie i ożywi. W dziale teksty wrzuciłem jeden krótki fragment pt. Sąsiedzi rotmistrza Pileckiego.



20.05.2013

W chwili obecnej cały mój wolny czas pochłaniają dwie sprawy: 1) koordynacja projektu Rot.Mistrz - Prześlij dalej! oraz 2) pisanie pracy na temat twierdzy w Kokenhuzie vel Kokenhausen, vel Koknese. W związku z tym dwa rozpoczęte projekty muzyczne - BWSP oraz dubstep + Baczyński leżą i nie dychają. Jak znajdę wystarczająco dużo motywacji, to po obronie się nimi zajmę.

Dziękuję osobom, które w zamian za ściągnięte płyty wsparły Fundację Tradycji Miast i Wsi. Dywersja kulturalna trwa!



09.05.2013

12 maja br., w wigilię 112. rocznicy urodzin Witolda Pileckiego spotykamy się w Pubie Sarmacja (Kraków, Św. Tomasza 8) by cieszyć się wspólnie z faktu, że naszym rodakiem był SUPERBOHATER, który posiadał niezwykłe moce - sam brał całe oddziały bolszewików do niewoli, przemykał niewidzialny między jednostkami wroga, podźwigał z ruiny majątki ziemskie, podnosił morale o 4 punkty, konspirował w Auschwitz (i stając się niewidzialny uciekł stamtąd), miotał błyskawice w powstańczej Warszawie, a do tego malował obrazy, pisał wiersze, a nawet grał na gitarze...





22.04.2013

Na moim kanale YouTube można wysłuchać nagrań z koncertu, który zagrałem razem z TMA na krakowskim Rynku dnia 18 kwietnia br.



06.04.2013

Wszystko na mojej stronie jest do pobrania za darmo. Jest tak nie od dziś i nie planuję zmian w tym temacie. Jeśli jednak ktoś chciałby zapłacić za mp3, które ściągnął, to może to zrobić wspierając dowolną kwotą Fundację Tradycji Miast i Wsi (wpisując jako tytuł: "darowizna na cele statutowe, muzyka"). Oto nr konta: 16 1090 1740 0000 0001 2088 2593 (Bank Zachodni WBK). Zebrane pieniądze posłużą do zakupu sprzętu nagrywającego, który wykorzystam w przyszłych projektach. Tak więc Bóg zapłać dla darczyńców!



25.03.2013

Efekt moich muzycznych rekolekcji, czyli płyta Prymas Hlond jest już dostępna. Można ją ściągnąć całą w dziale MUUUZYKA (mp3), jak i odsłuchać na moim kanale YouTube. Co kto lubi.

W październiku br. minie 65 rocznica śmierci Sługi Bożego Augusta Hlonda. Mimo upływu czasu słowa tego gorliwego obrońcy wiary i moralności są wciąż aktualne. Być może bardziej aktualne niż kiedykolwiek. Stąd też postanowiłem nagrać płytę w hołdzie dla Prymasa ze Śląska. W pięciu utworach wykorzystałem fragmenty dwóch zachowanych kazań, wygłoszonych w 1946 roku. Pierwsze wskazuje na rolę Kościoła Katolickiego w życiu narodu polskiego i podkreśla, że daremne są wszelkie próby budowania przyszłości bez Boga. Drugie, skierowane do kobiet, zawiera życzenie, aby Polki stały na straży moralności narodu. Dziś, gdy moralność spotyka się z coraz większym lekceważeniem, a wiele osób próbuje budować przyszłość narodu bez oparcia w Bogu i Kościele Katolickim, słowa Sługi Bożego Augusta Hlonda aż proszą się o przypomnienie. Naród polski bez Królestwa Bożego jest trupem!



21.03.2013

Dwa z pięciu utworów, które znajdą się na płycie Prymas Hlond są już gotowe. Można je wysłuchać na moim kanale YouTube. Premiera całego projektu prawdopodobnie jeszcze przed Świętami.



12.03.2013

Na moim kanale na YouTube pojawił się kolejny utwór w ramach projektu Bas w służbie Polsce - The Sinest of Peace. Odnosi się on do postawy naszych byłych aliantów z czasów drugiej Apokalipsy. Rozpowszechnianie wśród mieszkańców Wysp Brytyjskich mile widziane.

Powoli rozkręca się Projekt 1921. Są już pierwsze zgłoszenia. Po dwóch latach coś drgnęło...

Tymczasem jeszcze w tym tygodniu odbędzie się premiera utworu otwierającego płytę Prymas Hlond...



01.03.2013

Pewnym paradoksem jest, że jeden z kawałków będących niemal zupełnie poza moim stylem, a będący wynikiem czystego eksperymentu, mam tu na myśli Raz Sierpem Raz Młotem, okazał się być najpopularniejszym spośród nagranych przeze mnie w ostatnim czasie. Polecam go uwadze, zwłaszcza dziś - w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.



18.02.2013

Po blisko trzech latach ruszył Projekt 1921! Trochę zmieniłem koncepcję i teraz skłaniam się raczej w stronę czegoś w rodzaju Twardych jak stal - składanki, na której różni muzycy wypowiedzieliby się swoją twórczością nt. powstań śląskich. Dlatego udostępnianie i propagowanie jest pożądane - może dzięki temu uda się wyjść z tym ogłoszeniem szerzej...

Tymczasem polecam uwadze pierwszy utwór projektu: Idą powstańcy.





10.02.2013

Z okazji przypadającej dziś 130. rocznicy urodzin gen. Stanisława Bułak-Balachowicza nagrałem remiks Atamana. Zdaje się, że to wciąż jedyny polski utwór poświęcony Generałowi...



05.02.2013

Nie ustaję w eksperymentowaniu. Kilka dni temu nagrałem absurdalno-psychodeliczny kawałek Woda Ziemia Halucynacja Hemoglobina. Tymczasem trwają prace nad remiksem pewnej pieśni śląsko-powstańczej (w ramach Projektu 1921). Premiera jeszcze w lutym.

W najbliższą sobotę (9 II) zagram w Warszawie - po marszu szlakiem powstania styczniowego (zbiórka na Pl. Zamkowym o 12.00).



25.01.2013

W najbliższą niedzielę (27 stycznia) o godzinie 17.00 zagram razem z TMA w Bielsku-Białej, konkretnie w sali plebanii Kościoła pw. Opatrzności Bożej. Koncert jest z okazji 150. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego, więc dominować będzie raczej repertuar XIX-wieczny. Zapraszam!



15.01.2013

W styczniu 1991 roku, po radzieckim ataku na wieżę telewizyjną w Wilnie, w Rydze zorganizowano kilkusettysięczne manifestacje. Zaczęto też budować barykady dla obrony strategicznych obiektów. Obrońcom barykad poświęciłem mój najnowszy utwór - Barykady.



06.01.2013

Nowy rok przynosi coś zupełnie nowego - dwa dubstepujące kawałki: Siwy konik i My Polacy mamy opinię romantyków. I to nie jest moje ostatnie słowo!

Jeśli ktoś chce być na bieżąco to polecam mój kanał na YouTubie oraz fanpejdż Hallmann vagyok.



11.12.2012

W czwartek 20 grudnia w bielskim BWA opowiem trochę o Łotwie, pokażę swoje zdjęcia i coś tam pobrzdąkam na gitarze. Jakby ktoś akurat był w okolicy i nie miał co robić, to zapraszam. Więcej informacji tutaj!

A jeśli ktoś jest z daleka i nie będzie w okolicy, to zawsze może zalajkować fejsbukowy fanpage muzycznego projektu TMA: facebook.com/piesni.



30.10.2012



28 października br. zagrałem z Rafałem Halskim i Bartoszem Kotulskim podczas Koncertu Bardów w ramach I Festiwalu Niepodległości w Tarnowie. Bardem czuję się w równym stopniu co krakusem, ale każdy powód jest dobry by odwiedzić ponownie gród Leliwitów. Zwłaszcza, że dzień wcześniej odbyła się IV edycja fabularnej gry miejskiej Tarnów'46, która jest jednym z moich najbardziej udanych eksperymentów edukacyjnych. Krótką relację mojego autorstwa można zobaczyć TUTAJ!



03.08.2012

Lipcowa trasa w ramach Pielgrzymstwa Polskiego dobiegła końca. Razem z TMA odwiedziliśmy kilkanaście miejscowości, między innymi Kraków, Katowice, Głogówek, Opole, Tarnów, Rzeszów, Przemyśl, Częstochowę, Brzeziny. Zrobiliśmy około 1500 km. Spotkaliśmy wielu życzliwych ludzi. Ziarno zostało zasiane.

Już dziś wiem, że warto było pielgrzymować. Owszem spotkaliśmy na swej drodze Polskę Obojętną, która przechodziła nie okazując żadnego zainteresowania - Polskę festynowej kultury. I pewno bylibyśmy skazani na uprawianie sztuki dla sztuki, gdyby nie ci nieliczni, których poruszyło nasze granie i mądrość zawarta w Księgach pielgrzymstwa polskiego. Różni to byli ludzie od metalowców na dworcu w Katowicach, którym spodobał się Siwy konik po starszą panią w Brzezinach, która ubolewała, że to wszystko takie zapomniane. Podczas tych trzech tygodni spotkaliśmy się też z niezwykłą gościnnością. Obcy ludzie przyjmowali nas jak swoich. Bo w zasadzie byliśmy swoi. Wszak duszą narodu polskiego jest pielgrzymstwo polskie.



25.07.2012



28 lipca (sobota) o 15.00 w Częstochowie przy Alei Najświętszej Maryi Panny (fontanna "Dziewczynka z gołębiami") zagram kolejny koncert w ramach Pielgrzymstwa Polskiego. Zapraszam!



24.07.2012

Pielgrzymstwo Polskie powoli dobiega końca. Została jeszcze jedna trasa (w najbliższy zapiątek): Katowice, Częstochowa, Brzeziny. Szczegółowe informacje znajdują się na fejsbukowym fanpejdżu TMA Pieśni Rzeczypospolitej.

Nagrania są dostępne na moim kanale jutubowym, natomiast koncert opolski w całości można zobaczyć tutaj!



19.07.2012



Jutro wracam do Tarnowa. Niestety nie na stałe... O 21.00 w ramach trasy Pielgrzymstwo Polskie zagram z moimi przyjaciółmi z TMA na Skwerze Preissów (na rogu ul. Nowy Świat i Kopernika). W sobotę ruszamy dalej - na Podkarpacie! A oto jak wygląda nasz rozkład jazdy:

20 lipca: Tarnów (21:00); 21 lipca: Przeworsk (12:30), Jarosław (15:00), Przemyśl (17:30); 22 lipca: Rzeszów (13:00).



12.07.2012

W najbliższy piątek (13 lipca) o godzinie 21.00 odbędzie się pierwszy koncert w ramach trasy Pielgrzymstwo Polskie. Miejsce: altana na plantach między Teatrem Słowackiego a ul. Westerplatte (współrzędne: 50.062876,19.94445).

Zapraszam (zachęcając przy tym do zabrania świeczek)!



30.06.2012

W połowie lipca wyruszę razem z Towarzystwem Michała Archanioła w niezwykłą trasę koncertową pod nazwą "Pielgrzymstwo Polskie". Podczas tej swoistej pielgrzymki odwiedzimy szereg miejscowości, gdzie zaśpiewamy dawne pieśni, popularyzując przy tym "Księgi narodu polskiego i pielgrzymstwa polskiego" - dzieło Adama Mickiewicza wydane w Paryżu 180 lat temu.

Z kart tej księgi Mickiewicz woła do nas: "Duszą Narodu polskiego jest pielgrzymstwo polskie." Postanowiliśmy więc pielgrzymować wgłąb polskiej duszy, wyjść do ludzi i podzielić się z nimi ponadczasowym przesłaniem "Ksiąg". Od wydania "Ksiąg pielgrzymstwa polskiego" minęły blisko dwa wieki, niemniej dzieło to wciąż jest aktualne. Na blisko stu stronach Wieszcz spisał liczne uwagi na temat naszego narodu i powinności tych, którzy "wędrują do wolnej ojczyzny". Te zapomniane prawdy czekają aż Polacy odkryją je na nowo.

Podczas trasy nie zabraknie odwołań do dzieła Mickiewicza. Zaśpiewamy pieśni, które od czterech lat wyciągamy ze starych, zakurzonych śpiewników. Nie zabraknie też współczesnych utworów odwołujących się do historii Polski.



31.05.2012

Nieco ponad miesiąc temu ukazała się „Antologia polskiej poezji tożsamościowej”. Tomaszowi Kostyle udało się zebrać ponad 150 wierszy napisanych przez dwudziestu współczesnych poetów (w tym 14 utworów napisanych przeze mnie). Polecam!



24.05.2012

Wrzuciłem dziś na stronę (do działu GRAFIKA) cykl pt. Pielgrzymstwo Polskie. Są to grafiki z fragmentami Mickiewiczowskich Ksiąg pielgrzymstwa polskiego stworzone dla Husarii Tradycji.



23.05.2012

Na początku miesiąca na portalu Rebelya.pl pojawił się wywiad ze mną zatytułowany Chcemy wskrzesić ducha Rzeczypospolitej. Wspominam w nim kwietniowy koncert łotewski w krakowskim Imbirze a także Marsze Rotmistrza Pileckiego, które odbyły się 13 maja.



14.04.2012





07.03.2012

W dziale GRAFIKA pojawiły się dwa plakaty mojego autorstwa poświęcone kresowym straceńcom walczącym z sowietami w latach 1944-1956.



28.02.2012





21.12.2011

Polecam dwie strony mojego autorstwa, które pojawiły się w Sieci w ostatnim czasie: Pieśni Rzeczpospolitej oraz Żołnierze Wyklęci.



24.11.2011

Na początku tygodnia wróciłem z Rygi, gdzie przyglądałem się obchodom Dnia Proklamowania Republiki Łotewskiej. Powiem szczerze, takiego świętowania dawno nie widziałem. Moje refleksje można przeczytać TUTAJ!



28.10.2011

W ostatnich dniach zaktualizowałem dział TEXTY. Pojawiło się kilka nowych wierszy a także teksty, które od roku publikowałem na moim fejsbukowym blogu Hallmann vagyok. Do tego działu skopiowałem również dwa martwe blogi: Latvija nadaje! (pisany podczas pobytu na Łotwie w latach 2006-2007) oraz mocno inspirowany twórczością Z. Herberta On będzie Miasto (pisany w Tarnowie w drugiej połowie 2009).



25.10.2011

W połowie października na portalu Rebelya.pl pojawił się artykuł mojego autorstwa pt. Nie będzie Budapesztu w Warszawie.



18.09.2011

Na froncie bez zmian. Projekt 1921 leży z powodu braku środków. Jeśli coś ruszy to informacja pojawi się na Facebooku.



14.06.2011

Jeśli ktoś ma ochotę pośpiewać/posłuchać dawne pieśni, które odgrzebuję od kilku lat z towarzyszami z TMA to zapraszam do Haczowa.





25.05.2011

Po ponad dwóch latach postanowiłem zmienić swoją stronę. Poza zmianą szablonu zrobiłem porządek w treści. Wyrzuciłem niepotrzebne starocie, dodałem najnowsze rzeźby (niestety tylko kilka). Pojawiły się też nowe wiersze i kilka utworów, dla których nie było miejsca na żadnej z płyt.

Co jeszcze nowego?

2 maja br. ruszyły prace nad Projektem 1921. Będzie to wielopłaszczyznowe przedsięwzięcie realizowane wespół z Instytutem Tradycji upamiętniające powstania śląskie (zwłaszcza to trzecie - zwycięskie).

13 maja w krakowskim Stillu zagrałem (razem z Bartkiem Kotulskim) koncert z okazji 110. rocznicy urodzin rotmistrza Witolda Pileckiego. Dziękuję wszystkim, którzy przybyli.

Również w maju w wydawanym przez Stowarzyszenie KoLiber Gońcu Wolności ukazał się artykuł mojego autorstwa pt. Niebezpieczny Pilecki. Można go przeczytać TUTAJ!



R E K L A M A